Skip to main content

Міфи та реальність про пінополіуретан

green house 311070Розглянувши статистику яка гуляє інтернетом, ми зібрали найпопулярніші міфи про пінополіуретан, та спробували розібратись в причинах їх виникнення та спростувати їх.
Пінополіуретан горючий, виділяє токсичні речовини, вбирає вологу як губка, з часом темніє і відвалюється. Тож розберемо кожен окремо.

Пінополіуретан горючий матеріал.

В склад пінополіуретану входять важкогорючі речовини, як і в склад всіх решти утеплювачів . Таким чином він є стійким до впливу зовнішнього вогню та є само затухаючим, тобто при відсутності відкритого полум’я він не буде ні горіти ні тліти. В своєму складі він має антипірен, який робить його само затухаючим. До 2003 року пінополіуретан не мав в своєму складі антипірену і майстри повинні були домішувати його самостійно. Адже цей компонент зменшував термін придатності рідин якою робили напилення. Відповідно в той час протипожежні властивості залежали від виконавців роботи. Майстрам було досить вигідно зовсім не додавати антипірен, адже він сповільнював нанесення матеріалу та збільшував його витрати відповідно збільшуючи собівартість робіт. В результаті приміщення оброблене пінополіуретаном без антипірену або з його малою кількістю могло загорітись наприклад при проведенні електрозварювальних робіт, або неправильному поводженні з відкритим вогнем. В даний час такої проблеми немає, адже виробник сировини одразу вносить до складу сировини потрібну кількість антипірену та надає сертифікати якості свого продукту.

Пінополіуретан виділяє токсичні речовини.

Так, це правда. Але токсичні речовини виділяють всі матеріали крім природнього каменю та дерева, які не були оброблені жодними речовинами. Сан-епідеміологами створене таке поняття як мінімальна кількість шкідливих речовин які є безпечними для здоров’я. Наприклад запах нової машини це ніщо інше, як виділення шкідливої речовини з пластмаси. Дешеві меблі з ДСП виділяють теж токсичний формальдегід, який міститься у великій кількості в просоченні ДСП. Якщо не вдаватись в подробиці виготовлення сировини для напилення, можна коротко пояснити що технологія виготовлення компонентів була змінена після 2003 року. Дослідження показали що вже через три доби сучасний матеріал не виділяє шкідливих речовин які були б небезпечними для людини.

Пінополіуретан вбирає вологу як губка.

Для того щоб перевірити матеріал на здатність вбирати вологу, проводять наступний дослід, насичують зразки водою і проводять контрольне зважування.

МАТЕРІАЛ  ЩІЛЬНІСТЬ кг/куб.м  НАСИЧЕНІСТЬ ВОЛОГОЮ % 
 Мінвата 15 15-18
 Пінополістерол 15-30 9-10
Пінополіуретан 30-35 2-4

Помітно що з усіх матеріалів для утеплення пінополіуретан найменше вбирає вологу. Відповідно забезпечує максимальний захист для вашої оселі. Також для нього властивий антикорозійний ефект при нанесенні на металічну поверхню, завдяки чому продовжується термін експлуатації металевих конструкцій.

Пінополіуретан з часом темніє та відвалюється.

ecology005Такий варіант можливий при потраплянні прямих УФ променів. За таких умов він дійсно темніє та втрачає свої властивості. Для уникнення цього достатньо просто перекрити шар пінополіуретану фарбою. Після чого термін експлуатації утеплювача збільшиться від 10 до 30 років. Якщо ж матеріал відвалюється, то це є показником того що працювали не професіонали, які нанесли його на вологу, маслянисту чи іржаву поверхню. Кваліфіковані майстри чітко знають що перед нанесенням потрібно підготувати поверхню щоб уникнути таких ризиків і що саме вони несуть відповідальність перед клієнтом.

Шкідливість пінополіуретану.

ecology006Будуючи власну оселю, кожен з нас задумується про надійність, якість та екологічність матеріалу. Розглянемо детальніше поняття екологічності. Екологія – наука про взаємодію живого і не живого в природі. Тобто при будівництві важливо звернути увагу на пункт екологічності матеріалів, адже ваш організм буде безпосередньо взаємодіяти з цими матеріалами. Звісно на всі100% будинок не може бути екологічним, адже екологічними є тільки природні матеріали які не були нічим оброблені. Наприклад камінь або дерево, хоча термін експлуатації необробленого дерева надто короткий. Тож можна спробувати максимально наблизитись до даного показника, обираючи найменш шкідливі матеріали. Всі пластмаси без виключення виділяють шкідливі формальдегіди, але їх кількість є різною.

На ринку утеплювачів максимально екологічним є еко вата, вона взагалі не виділяє шкідливих речовин, але феноли що є в складі клейкої речовини яка не дає матеріалу втрачати форму, несуть негативний вплив. Також вата є алергеном. Натомість пінополіуретан не є алергеном. Він виділяє мінімальну кількість випарів і дозволений для використання в мед закладах, дитячих та закладах харчової промисловості. Він є вологостійким і за рахунок цього не придатний для утворення різного виду плісняви та грибків. Також матеріал не придатний для проживання в ньому різних шкідників та гризунів, що є одним з факторів, який забезпечує його довготривалий термін експлуатації. Також пінополіуретан є економічно вигідним, адже забезпечує максимальну теплоізоляцію і як наслідок економить ваші витрати на опалення майже на половину.

Утеплення пінополіуретаном

Гідроізоляція, шумоізоляція:

Мансардних приміщень, дахів, стін, перекриття, фундаментів, ангарів, морозильних камер, теплотрас, каркасних та дерев'яних будинків, зерносховищ

+38 096 5351425
+38 067 6726897
telephone2
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. mailsmall